Darbeliai
  • Mūsų kiemas - mūsų tvirtovė!

Dr. Eva Karjalainen teigia, jog niekas labiau nestimuliuoja dešiniųjų smegenų ir niekas geriau nepalaiko mūsų optimalioje sužadinimo būsenoje, kaip gamta.  Autorė atskleidžia, jog natūralios žalios dekoracijos mažina stresą, pagerina nuotaiką, mažina pyktį ir agresiją, padidina visapusę laimę ir stiprina mūsų imuninę sistemą. Tačiau kam mums žalios dekoracijos, jei mes turime kiemą?!

2014-07-16
  • Mūsų stiprybė - žmonėse!

Stipriausia iš daugelio stiprybių ir pati vertingiausia, nes „Namų darželis“ gimė iš įkvėptų, idėjų kupinų žmonių susitikimo ir didelio noro sukurti tai, ką turime šiandien!

Čia dirbantys  žmonės, pedagogai - nuolat augantys profesiškai ir asmeniškai, tobulėjantys praktiškai ir teoriškai, susipažįstantys su naujausiais ugdymo metodais ir pritaikantys moksliškai pagrįstus būdus savo praktikoje.

• Privilegija būti priešmokyklinuku

Nors „Namų darželyje“ visi vaikai yra vienodai mylimi, skatinami, jais džiaugiamasi, kiekvienais metais mes turime tuos, kuriems leidžiama daugiau. Kodėl? Nes jie vyriausi, jie- mūsų priešmokyklinukai!

Augdami vaikai įgyja privilegijų, jie gali daryti daugiau, nei kad metais ar keliais jaunesni, jie yra pavyzdys jaunesniesiems, jų siekiamybė. Su privilegijomis ateina ir pareigos.

• Mūsų daržai

Ne kartą skaitėte ir girdėjote, jog „Namų darželyje“ daugybė darbų ir ritualų vyksta pagal metų ritmą ir sezoniškumą. Šįkart kviečiame aplankyti mūsų daržus!

Tam, kad vaikai suprastų metų rato, sezoniškumo esmę, kartu, dar ankstyvą pavasarį, sodiname ir auginame daržoves, gėles ir kitus augalus. Pradedame dar gerokai prieš Velykas, nes joms savo lipdytuose indukuose turime užsiauginti žolytę, į kurią dedame putpelės kiaušinėlį.

• Šventę reikia švęsti!

Šventės pradinėje mokykloje „Pažinimo medis“ vyksta neatsiejamai nuo metų laiko ir yra švenčiamos ne tik su visa mokyklos bendruomene, bet ir už jos ribų. Vienos šventės yra linksmos, kitos- susimąstymo reikalaujančios, tačiau visos jos puikia atmosfera ir tarpusavio bei visų aplinkinių bendryste spinduliuojančios, nuostabiai jaukią nuotaiką kuriančios ir širdį gerumu užburiančios.

• Laisvalaikio žaidimai

Tyrimai rodo,  kad žaidimas kiekviename vystymosi lygyje padidina intelekto koeficientą, socialinę-emocinę veiklą, mokymosi bei akademinės veiklos rezultatus. Neformalioje veikloje vaikai išmoksta bendrauti, dirbti komandoje ir suprasti to darbo svarbą, todėl antroje dienos pusėje mūsų mokiniai kartu keliauja į kiemą ir ten turi laisvo laiko bendriems užsiėmimams. Vaikai pailsi, neformalioje aplinkoje bendrauja ir žaidžia vieni su kitais, kūrybiškai pristaikydami randa sau veiklas ir jas išpildo.

2014-06-26
  • Meno pamokos padeda vystytis ir matematiniams sugebėjimams

Moksliniais tyrimais įrodyta, jog vaikai, kuriems sekasi menų pamokose, 20 proc. geriau išlaiko matematikos bei kalbų egzaminus, geriau reiškia savo idėjas bei gali pasigirti geresniu psichologiniu pajėgumu bei aktyvesne smegenų veikla pamokų metu. Mokiniai pradinėje mokykloje „Pažinimo medis“ yra kūrybiški ir aktyvūs meno mylėtojai, todėl patys nepraleidžia progos kurti ir daryti įvairiausius darbus!