Mūsų kiemas - mūsų tvirtovė!
2014-07-16 09:26:04

Dr. Eva Karjalainen teigia, jog niekas labiau nestimuliuoja dešiniųjų smegenų ir niekas geriau nepalaiko mūsų optimalioje sužadinimo būsenoje, kaip gamta.  Autorė atskleidžia, jog natūralios žalios dekoracijos mažina stresą, pagerina nuotaiką, mažina pyktį ir agresiją, padidina visapusę laimę ir stiprina mūsų imuninę sistemą. Tačiau kam mums žalios dekoracijos, jei mes turime kiemą?!

Pavasaris, vasara, ankstyvas ruduo- puikiausias metas jaunas dieneles leisti lauke, arčiau gamtos.  „Namų darželio“  vaikai kaip tik tai ir daro. Daugiausiai dienos laiko, ypatingai vasarą, mes praleidžiame kieme, kuriame turime daugybę skirtingų užsiėmimų, pradedant smėlio dėžėmis, karstynėmis, namukais- būdingiausiais darželio kiemui daiktais, baigiant pačių susirastais ir iš žygių parsineštais turtais: akmenimis, šakomis, lazdomis, konkorėžiais ir kitais miško gėriais, net medžiai, krūmai, natūralus landšaftas mums tampa puikia priemone žaidimui.

Ką kieme veikiame? Daugiausiai žaidžiame. Laisvas žaidimas yra svarbus saviraiškos elementas, kūrybiškumo, bendradarbiavimo, savarankiškumo ugdymo būdas. Tam tikru metu turime bendras veiklas, kurios leidžia drauge su kitais vykdyti tikslingą, apibrėžtą darbą. Mes kartais net velgome kieme!

Nuotykių čia netinka, nes mes tampame įvairiausiais veikėjais, įsijaučiame į vaidmenis keliautojų, atradėjų, miškų gyventojų...

Kvėpuoti grynu oru, mėgautis saule ir atokaita, mokytis kurti, draugauti, veikti, kūrybiškai prisitaikyti- nuostabiausi atsiminimai iš vasarų kieme!

O ryt susitiksime Darželyje!