Privilegija būti priešmokyklinuku
2014-07-16 09:20:09

Nors „Namų darželyje“ visi vaikai yra vienodai mylimi, skatinami, jais džiaugiamasi, kiekvienais metais mes turime tuos, kuriems leidžiama daugiau. Kodėl? Nes jie vyriausi, jie- mūsų priešmokyklinukai!

Augdami vaikai įgyja privilegijų, jie gali daryti daugiau, nei kad metais ar keliais jaunesni, jie yra pavyzdys jaunesniesiems, jų siekiamybė. Su privilegijomis ateina ir pareigos. Pirmiausiai- patarnauti, padėti jaunesniems, būti auklėtojų pagalbininkais. Tai nėra lengvos pareigos, nes priešmokyklinukai ne tik savimi pasirūpina, bet mokosi pasirūpinti ir jauniausiais- tais, kuriems to labiausiai reikia.

Priešmokyklinukai mokinasi. Kiekvieną savaitę jie turi pamokas, kurias veda pedagogai. Pamokos vyksta labai panašiai, kaip ir mokykloje. Jie turi užduočių sąsiuvinius, kuriuos kruopščiai ir su meile pildo, per žaidimą mokosi kitų labai svarbių būsimam mokiniui dalykų. Vaikai taip pat turi darbų pamokas, kuriose drauge su mokytoju daro rankų dirbinius, kuriais vėliau papuošia darželio kiemą ar patį darželį. Tai paprastai būna buityje labai naudingi daiktai, pavyzdžiui inkilai, margučių ridenimo loveliai ir kiti rimti dalykai.

Priešmokyklinukai, ypatingai mokslo metų pabaigoje, gauna daug dėmesio. Jie drauge su auklėtojomis keliauja į mokslo metų kelionę skirtą tik vyriausiems vaikams. Kelionės būna ypatingos, su daug nuotykių ir nepamirštamų įspūdžių.

Birželio mėnesį dauguma priešmokyklinukų palieka darželį, kad rugsėjo mėnesį pradėtų naują savo gyvenimo etapą- keliautų į mokyklą. Kiek daug jaudulio, kiek džiaugsmo ir naujos pradžios nuojautos! Graži, bet kartu ir liūdna šventė,tiek patiems priešmokyklinukams, tiek ir grupės draugams. Nėra lengva palikti savo mielus draugus, pažįstamą erdvę, aplinką, mielas auklėtojas... Naujas nuostabus gyvenimo tarpsnis jiems prieš akis! :)