3-5 metų laikotarpis

Tai laikas, kuomet gyvybinės jėgos formuoja žmogaus ritminę sistemą (fizinio kūno centrą): širdį, plaučius, bronchus, trachėją, kraujotakos sistemą. Iki 5 metų šis darbas būna pilnai atliekamas, o ritminiai organai įgauna savo tikrąsias formas, kurios vėliau vaikui augant keičiasi tik dydžiu. Tuo laikotarpiu vaikams tinka įvairios ritminės (formulinės) pasakos su pasikartojimais.

Pasakose esantis ritmas tarsi tiesiogiai atkartoja vaiko viduje vykstančius ritminius procesus ir veikia vaiką terapiškai, padeda jo vidiniam vystymuisi. Vaikų piešiniai, vėlgi, atspindi šį raidos etapą – šiuo laikotarpiu „galvakojai“ įgauna kūną ir liemenį, atsiranda pasikartojantys ritminiai elementai piešiniuose: apskritimai, kabliukai, spiralės, kvadratai ir pan. Psichologine prasme vaikui šis amžiaus tarpsnis susijęs ne tik su fiziologiniu, bet ir socialiniu ritmo vystymusi. Vaikas bando išgyenti santykį jau ne tik su savimi, bet ir su kitu: bendrauja su kitais vaikais ir stebi, kokį atoveiksmį sukelia jo veiksmai, kaip į juos reaguoja kiti vaikai, suaugę. Ieško dėsningumų. Mokosi bendrauti ir bendradarbiauti. Spręsti konfliktus. Gauti, ko nori, bet tuo pačiu išlaikyti draugiškus santykius. Nuo trijų metų rekomenduojama vaikui pradėti lankyti darželį – tai geriausia vieta turėti kuo įvairesnius santykius su skirtingais vaikais, išmokti išlikti savimi ir tuo pačiu sutarti su kitais skirtingose situacijose.
Jei iki to laiko vaikas paprastai žaidžia su savimi, aplinka, daiktais, tai vid. nuo 3-4 metų jis pradeda žaisti su kitais vaikais. Nuo 5 metų vaikų žaidimai jau tampa vaidybiniai ir psichologiškai sudėtingi.