Dienos ritmas
Laikas Fabijoniškių g. dienos ritmas                     Laikas Pievų g. dienos ritmas                          
07:30 atėjimas į darželį, pasiruošimas 08:00 žaidimai
07:45 žaidimai 08:30 kūrybinė - meninė veikla 
08:15 kūrybinė - meninė veikla 09:15 tvarkymasis
09:00 pusryčiai 09:30 pusryčiai 
09:30 ryto ratas 10:00 ryto ratas
10:00 žaidimas grupėje 10:30 rengimasis į lauką
10:45 Rengimasis į lauką (laikas koreguojamas pagal sezoną) 10:45 žaidimai lauke
12:40 grįžimas iš lauko 12:30 grįžimas iš lauko
12:50 pietūs 13:00 pietūs
13:20 pasiruošimas poilsiui 13:30 pasiruošimas poilsiui
13:30 pasaka 13:45 pasaka
14:00 miegas 14:00 miegas
16:00 kėlimasis 16:00 kėlimasis
16:20 pavakariai 16:20 pavakariai
16:45 Ramūs vakaro žaidimai (šiltesniu metų laiku ėjimas į lauką) 16:45 žaidimai

 

Aprašymai

Žaidimai

Paprastai vaiko rytas namuose prasideda tam  tikru nerimu: tėvai skuba į darbus. Todėl atėjusiam vaikui sukuriama erdvė atsipalaiduoti (“iškvėpti” rytinį skubėjimą), po truputį įsilieti į bendrą žaidimą ar veiklą. Vaikas gali rinktis, kuo užsiimti,  išžaisti ar išpiešti savo rytinius įspūdžius. Auklėtoja laisvo vaikų žaidimo metu užsiima įvairia prasminga veikla: mezga, gamina ar taiso žaisliukus, velia iš vilnos, veria girliandas, tepa sviestą ant duonelės ir pan. Veikla dera su metų ritmu, šventėmis, padeda vaikui pažinti pasaulį. 

Tvarkymasis

Jis prasideda auklėtojos dainavimu “Kiekvienas daiktas turi savo vietą…”. Skaičiuočių pagalba, žaismingoje formoje auklėtoja išskirsto darbus. Vaikai suvokia, kad žaidimas turi ir pabaigą, o tvarkymasis – svarbus bendras reikalas. Principas: visi kartu tvarkome bendrą erdvę.   

Ryto ratas

Dainelės pagalba vaikai po vieną sukviečiami į ryto ratą. Ryto rate prasideda įkvėpimas, ateina susikaupimo minutės. Vaikai suskaičiuojami, paminima, ko šiandien nėra. Skaičiavimas vaikams labai rūpi –vaikai natūraliai įgyja skaičiavimo, palyginimo, grupavimo įgūdžius. Po to žaidžiami pirštukiniai ir aktyvesni rato žaidimai. Pirštukiniai žaidimai yra puiki meninės išraiškos forma, tuo pačiu lavinanti vaikų smulkiąją motoriką.  Aktyvesni ratelio žaidimai įjungia ir stambesnę motoriką, lavina vaiko muzikalumą, supažindina su tautosaka. Žaidimai parenkami atsižvelgiant į metų laiką, šventes, kurioms yra ruošiamasi, atspindi gyvenimą viduje ir už lango. 

Pusryčiai

Dalinant maistą kiekvieno vaiko klausiama, kiek suvalgys (taip lavinamas savęs pojūtis). Jei vaikas kažko nenori valgyti, jis bent paragauja to patiekalo (iš pagarbos rankoms, kurios gamino valgį; taip pamažu pratinamės prie įvairių produktų). Dideliems vaikams valgymas yra socialinis momentas, o mažiems – didžiulis darbas. Valgant ypač svarbu dėkingumo už maistą atmosfera ir susikaupimas. 

Kūrybinė -meninė veikla

Kiekviena savaitės diena turi vis kitą temą bendrai veiklai (plačiau apie tai skaitykite “Mūsų savaitė”). Organizuojant kūrybinę-meninę vaikų veiklą, laikomasi kelių principų: (1) veikla turi būti prasminga - per ją vaikas pažįsta pasaulį, (2) veikla turi skatinti vaiko vaizduotę ir kūrybingumą, (3) veikla turi lavinti vaiko pojūčius, per ją jis susipažįsta su pačiomis įvairiausiomis medžiagomis ir mokosi kūrybiškai iš jų kurti, (4) veikla vysto smulkiąją motoriką.  

Rengimasis į lauką

Tai perėjimas nuo įkvėpimo prie iškvėpimo. Rengimasis – socialinis procesas, taip pat savarankiškumo mokymasis, savipriežiūros įgūdžiai. Mažiems vaikams tai nelengvas darbas, jie prašo auklėtojos ar vyresnių vaikų  pagalbos. Prieš išeinant į lauką auklėtojos kiekvieną vaiką apžiūri ar tinkamai apsirengęs. 

Žaidimai lauke

Gryname ore svarbiausias vaikų užsiėmimas – judėjimas ir laisvas žaidimas. Vaikai laipioja, čiuožinėja, supasi – laisvai juda apibrėžtoje teritorijoje. Būdami lauke vaikai kvėpuoja grynu oru, stiprėja jų imuninė sistema. Saugioje kiemo erdvėje vaikai juda laisvai – taip sveikai vystosi raumenynas, natūraliai formuojasi savisaugos įgūdžiai. Kieme vaikai turi daug peno fantazijai ir atradimams: kasa tunelius, stato pilis, palapines, fantazuoja, žaidžia, stebi gyvąją gamtą. Taip pat mielai prisijungia ir prie suaugusiųjų veiklos (augalų sodinimo, šlavimo, lapų grėbimo, meistravimo, sniego kasimo ar pan.). Kartą per savaitę išsiruošiame į žygius. 
Grįžimas iš lauko Šioje veikloje galioja tie patys principai kaip ir apsirengiant. Perėjimas prie įkvėpimo. Socialinė, komunikacinė patirtis vaikui – vyresnieji noriai padeda mažiesiems.  
Pietūs Dienos kulminacija. Valgydami išgyvename pakylėjimą. Tai suvokimas, kad pasaulis tave myli, Žemė ir Saulė tau dovanoja duoną. Gerumo atmosfera – sveiko vaiko vystymosi sąlyga. Maistas ne tik skanus bei sveikas, bet ir gražiai patiektas. Pagal galimybes vaikai valgo savarankiškai. Mažo vaiko klausiama ar jis norėtų pagalbos.  
Pasiruošimas poilsiui Vaikai ruošiasi ilsėtis ramiai, nelenktyniaudami. Nusirengimas miegui – labai intymus momentas. Rengtis ir tvarkingai susidėti drabužius – gera proga mokytis savarankiškumo. 

Pasaka

Pasaka ugdo vaikų vaizduotę, turtina kalbą, skatina emocinį vystymąsi. Visą savaitę vaikai klausosi tos pačios pasakos. Tai suteikia jiems vidinės ramybės jausmą ir galimybę įsijausti į pasakų vaizdinius. Pasikartojimų išgyvenimas – natūralus vaiko poreikis. Pasakos parenkamos pagal metų laikus, šventes. Dažniausiai- tai lietuvių liaudies pasakos (per jas vaikai perima tautos archetipą), jei reikia, auklėtojos kuria pasakas, atspindinčias grupės gyvenimą. 
Miegas Miegas – iškvėpimo laikas. Labai svarbu, kad jis būtų gilus, ramus. Prieš miegą auklėtoja niūniuoja lopšinę, apklosto, paglosto kiekvieną vaiką. Levandų aliejaus lašelis, kuriuo vaikui patepamos rankytės raminamai veikia prieš miegą. Vaikams užmigus, baigiasi svarbiausioji dienos dalis. Grupėje lieka viena auklėtoja. 
Kėlimasis Kėlimasis – pats intymiausias dienos metas: labai tylu ir viskas vyksta lėtai. Auklėtoja pasidžiaugia, kad vaikai gerai išmiegojo ir atsikėlė gražūs, stiprūs.  
Pavakariai Vyresnieji vaikai padeda padengti stalą. Pavakariai – ramybės laikas. Svarbu, kad tėvai neateitų per anksti, kol vaikai dar valgo.  
Žaidimai ir tėvų laukimas Vaikai laisvai žaidžia kūrybinius arba statybinius žaidimus. Taip pat gali piešti kreidelėmis, vartyti knygeles. Paprastai šiuo dienos metu vaikai žaidžia įdomiausiai ir kūrybingiausiai – išžaidžia dienos įspūdžius, įsijaučia, būna išradingi.  

 

Kontaktai:
Mus rasite:

Fabijoniškių g. 30 ir Pievų g. 4, Vilnius (VšĮ „Namų darželis“).
Tel. registracijai ir pasiteiravimui: 8 603 01202.
El. paštas: admin@ugdymoprojektai.lt.

Skambinkite, rašykite mums dėl individualaus susitikimo. Lauksime svečiuose!
© 2013-2018 Namų darželis. Visos teisės saugomos įstatymo.