Fizinė erdvė

Fizinė erdvė. Sveikam vaiko fizinio kūno formavimuisi labai svarbūs šie faktoriai, susiję su aplinka:
- sveika ir ekologiška mityba. Tai yra pagrindinis organizmo aprūpinimo šaltinis statybai reikalingomis medžiagomis. Todėl ji turi būti subalansuota, sveika, maistui naudojami produktai – kiek įmanoma labiau ekologiški;
- natūralios medžiagos vaiko aplinkoje: balduose, apdailos medžiagose, žaisluose, jo rūbuose (medžiagose, kurios tiesiogiai liečiasi su vaiko kūnu);
- iš natūralių, neišbaigtų medžiagų pagaminti žaislai. Tai aktualu dviem tikslais: natūraliam jutimų vystymui bei natūraliam vaiko kūrybingumui bei vaizduotei.
- rami, vaiko jutimus tausojanti aplinka (spalvos, garsai). Jei užduotume klausimą, kas labiau lavina vaiko jutimus – ar tam tikros medžiagos jutimams stygius, ar perteklius, būtų akivaizdu, kad kai pojūčio trūksta, reikia įtempti visus raumenis, kad jį pajustum, ko pasėkoje tie vidiniai raumenys yra daug labiau lavinami. Ryškios, įkyrios spalvos, aštrūs garsai, sintetiniai pojūčiai ne tik, kad bukina vaiko jutimus, bet ir kenkia jo vidiniam stabilumui.