Kalėdos

Metų ratui riedant link žiemos, auklėtojos turi daug darbo, nes darbuojasi už nykštukus - ruošia ypatingus maišelius, kuriuos vaikai ras po vaidinimo. Grupėje labai paslaptingai atsiranda krepšys su dovanėlėmis – jos visiems vienodos, kuklios, bet sukurtos rankomis, su meile.

Advento dienas skaičiuoti padeda nykštukų staigmenos – kas rytą ratelyje vaikai atriša mažą siuvinėtą maišiuką ir pasidalina nykštukų įdėtus riešutus ar džiovintus obuoliukus ar razinas. Kuklūs skanumynai sveikiau ir įdomiau už šokoladą.

Gruodį „Namų darželis“ pakvimpa meduoliais – juos kepa ir puošia vaikai, kad įprastų ne tik gauti dovanas, bet ir patys jas paruoštų, įteikti. Meduoliai dovanojami šeimoms.

Didžiausia malonė, svarbesnė už dovanas - šventės laukimas. Inscenizuojama Kalėdų – švento kūdikėlio gimimas. Kai rytą vaikai laukia šio žaidimo – ritualas labai svarbus. Apranga, dainavimas – padeda nusteikti ir įsijausti į vaidmenis. Paprastai vyresnieji vaikai būna piemenėliais, šeimininkais, vyriausieji – šventąja šeimyna ir išminčiais, o jauniausieji – avytės. Asiliuko vaidmuo bene svarbiausias, juk Marija be jo pagalbos nebūtų nukeliavusi į Betliejų. Vaidmuo vaikui kas dieną tenka vis kitas, taigi visi gali pabūti visais personažais. Ir tokiu būdu išgyventi Kalėdų istoriją – tarsi Šv. Mišias. Ją pamato ir tėvai, tačiau tai ne koncertinis vaidinimas, o patyriminis išgyvenimas, buvimas procese.

Tikrosios Kalėdos ateina tikruoju laiku į namus, nereikėtų jų skubinti. Kalėdų Senelis darželyje nepasirodo – jis paslaptingas, neša dovanas tik vieną vienintelę stebuklų naktį, kai danguje sužiba Kalėdų žvagždė. Darželyje šventę kuria gerieji nykštukai. Eglutė vaikų, tėvų ir aukltojų gamintais žaisliukais puošiama šventės rytą.

Visas Advento laikotarpis – stipriausias metų įkvėpimas, o Kalėdų šventimas – metų rato kulminacija.

Po Trijų Karalių prasideda iškvėpimo laikotarpis...

 

Kontaktai:
Mus rasite:

Fabijoniškių g. 30 ir Pievų g. 4, Vilnius (VšĮ „Namų darželis“).
Tel. registracijai ir pasiteiravimui: 8 603 01202.
El. paštas: admin@ugdymoprojektai.lt.

Skambinkite, rašykite mums dėl individualaus susitikimo. Lauksime svečiuose!
© 2013-2018 Namų darželis. Visos teisės saugomos įstatymo.