Mykolinės

Rugsėjo pabaigoje švenčiame Mykolines. Pasakojama, kad šv. Mykolas - vienas iš trijų archangelų, kuris saugo ir vaduoja tikinčiųjų sielas, kovoja su piktosiomis jėgomis, padeda nugalėti pagundas. Jis laikomas angelų karvedžiu. Apreiškime Jonui rašoma, kad šv.Mykolas nugalėjo slibiną, kuris kėsinosi praryti kūdikį. Žymus austrų filosofas Rudolfas Štaineris Mykolines įvardijo kaip vidinės iniciatyvos, valios, išsivadavimo iš baimės šventę. Pagrindinis Mykolo šventės vaizdinys – arkangelas Mykolas su svarstyklėmis, kardu, šarvais ir kariauna, kovojantis su blogiu.

Ši graži šventė kiekvienais metais yra minima “Namų darželio” vaikų ir kolektyvo. Apie šventės prasmę ir tradicijas pasakoja ugdymo kokybės koordinatorė, ilgametė pedagogė Ana Račiuvienė.

 

Kokia tai yra šventė - Mykolinės, “Namų darželyje”?

Visų pirma, mums tai yra šventė, skirta apmąstyti Gėrio ir Blogio kovą. Kadangi mes vaikams gilių prasmių apie šventes perduoti negalime, patys kuriame paprastą pasaką, kurios iliustravimas trunka apie 2 savaites. Mūsų pasakoje šv. Mykolas yra karžygys, kuris ietimi nugali slibiną. Mums ietis- tai valia, netinkami įpročiai- tai slibinas. Mes kalbamės apie tai, kad kiekvienas savyje turime blogų įpročių, kurie mus skatina elgtis netinkamai ir būtent šis, Mykolinių, laikotarpis yra skirtas atpažinti, pripažinti ir stengtis valdyti savo įpročius, kurie trukdo mums būti geresniais.

Kokios yra šios šventės tradicijos „Namų darželyje“?

Kaip jau minėjau, 2 savaites gyvename pasaka apie šv. Mykolą. Tai yra Mykolinių žaidimas, kaip Mykolas laisvino princesę. Šio laikotarpio spalvos - karališka bordo- ji stipri, kaip kalavijas, auksinė kaip ir naudojamo karališko simbolio - karūnos ir kamuoliuko, kuris atitinka apsaugos skydo simboliką. Mes taip pat turime gerų ir blogų darbų svarstykles, kurios mums padeda suprasti, kaip svarbu daryti gerus darbus, nes darbai keičia mūsų gyvenimą ir mus pačius- kiekvieną dieną stengiamės padaryti gerų darbų, kad įvyktų stebuklas.

Pačią Mykolinių dieną mes pjauname obuolį ir randame žvaigždę, kuri mums yra stiprybės ir tvirtybės simbolis, kepame šventinį pyragą. Geriame stiprybės gėrimą, kuris mums visus metus suteikia drąsos ir jėgos. Šventės kulminacija- išbandymų ir drąsos žygis, kurį ne kiekvienas įveiktų stebuklingo tradicinio gėrimo neparagavęs! Žygis tikrai sudėtingas, kupinas didelių išbandymų, netikėtų užduočių, kliūčių ir sunkumų. Sėkmingai sugrįžę sėdame prie stalo, pasidžiaugti, kokie drąsūs ir, iš tiesų, stiprūs kartu augame!

Kontaktai:
Mus rasite:

Fabijoniškių g. 30 ir Pievų g. 4, Vilnius (VšĮ „Namų darželis“).
Tel. registracijai ir pasiteiravimui: 8 603 01202.
El. paštas: admin@ugdymoprojektai.lt.

Skambinkite, rašykite mums dėl individualaus susitikimo. Lauksime svečiuose!
© 2013-2018 Namų darželis. Visos teisės saugomos įstatymo.