Savaitės ritmas

Savaitės ritmas atitinka natūralius vaiko organizmo procesus.

Pirmadienį pamažu pasiruošiama aktyviai savaitės veiklai. Antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį – aktyvi veikla, o penktadienį – vėl veiklos sulėtėjimas, erdvės ruošimas kitos savaitės darbams.

Darželių savaitės ritmą sudaro šios žemiau pateiktos veiklos:

Veikla

Prasmė

Ką lavina?

Akvarelės liejimas

Vaikai turi galimybę iškvėpti savaitgalio įspūdžius: išpiešti patirtį, emocijas, jausmus. Tai taip pat ir terapinė veikla, raminanti, leidžianti vaikui sueiti į save, į savo pojūčius. Spalvų žaismas – nuotaikinga savaitės pradžia.

Lavina smulkiąją motoriką, vaizduotę, spalvų pažinimą, bendravimą, kalbą, kūrybiškumą.

Rankų darbai

Darbelių įvairovė priklauso nuo metų laiko (rudenį lipdome iš molio, kuriame iš rudens gėrybių, žiemą – lipdome iš vaško, veliame  iš vilnos, pavasarį – sodiname. Vaikas dirba pagal savo amžiaus sugebėjimus ir galimybes, nebijo išsitepti ir mokosi susitvarkyti savo darbo vietą.

Lavėja koordinacija, vystosi motorika, stiprina rankų raumenis, į pažinimo procesą įjungia uoslę. Vaikai išmoksta kūrybiškai kurti iš įvairiausių medžiagų, skleidžiasi fantazija.

Muzika/lipdymas

Mokomės muziką girdėti visame: medžio skambėjime, stiklo rutuliukų ridenime, akmenukų stuksenime. Išbandome įvairiausias priemones, kurios gali skleisti garsus. Dainuojame ir judame pagal muziką.

Lavina kalbą, atmintį, judesių koordinaciją, turtina žodyną, ritmo jausmą.

Kepimas ir žygis

Rudenį kepamas obuolių pyragas, sausainiai, žiemą – meduoliai, pavasarį – mielinės bandelės, pyragėliai iš sluoksniuotos tešlos.  Vaikai suvokia, kokį kelią reikia nueiti, kol vaišės patenka ant stalo. Jiems patinka maišyti, minkyti, kočioti tešlą, išspausti formas, puošti kepinius pagardais… O vaišinantis – pasidžiaugti darbo rezultatu.

Stebėti gamtą, jos reiškinius, pažinti artimiausias vietoves . Vaikai noriai rūpinasi paukščiais (neša duonos trupinius).

Lavina buitinių darbų įgūdžius (obuolių pjaustymas, tešlos plakimas, maišymas), atsargumą, higienos ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Žygiai ugdo ištvermę, valią, lavina motoriką (kuri yra susijusi su vaiko kalbos funkcija), formuoja viso kūno raumenis. Lavina aplinkos, gamtos pažinimą, atsakomybę.

Švaros diena

Tvarkymasis – gyvenimo dalis. Vaikams svarbu pajausti ir palyginti situacijas (tvarka-netvarka, švara-nešvara), džiaugtis savo darbu.

Higienos įgūdžius, bendradarbiavimą, pareigos jausmą, atsakomybę.