Saviraiška ir savirealizacija

Vaiko saviraiškos ir savirealizacijos poreikio užtikrinimas. Leidžiame vaikui būti orientuotam į procesą. Priimame kūrybą kaip jo saviraiškos, o ne iš anksto numatyto meninio rezultato formą. Vaikas į veiklą įtraukiamas ne manipuliuojant (teigiamu ar neigiamu vertinimu), bet kuriant erdvę, natūraliai žadinančią jo susidomėjimą, norą kurti ir dalyvauti. Leidžiame kurti ir fantazuoti be suaugusiųjų pasaulio klišių (saulė nebūtinai turi būti geltona, o pieva – žalia). Pasitikime tuo, kad kiekviename sveikame žmoguje yra užkoduotas noras augti ir tobulėti – svarbiausia jo neužgniaužti.
Žaidimas – ypatinga vaiko veikla, per kurią vaikas išgyvena saviraišką ir savirealizaciją. Sudaryti vaikui sąlygas ir erdvę žaisti yra ypatingas Suaugusiojo uždavinys.